TR

Ultrasonik Yöntemler İle Kestirimci Bakım

“Ultrasonik yöntemlerle kestirimci bakım hizmetlerini sistemlerinizi durdurmadan hızlı ve güvenilir şekilde uyguluyoruz.”

Kestirimci Bakım Çerçevesinde Ultrasonik Yöntem Nedir?

 

Sürekli gelişen teknolojinin ultrasonik denetim alanına yansımaları sonucu ortaya çıkarılan yeni uygulamalar, kestirimci bakım süreçlerinin hızlı, kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. İnsan kulağının duyma sınırları ötesinde kalan 20 KHz ve üzeri frekanslardaki ses dalgalarının tespit edilmesi ve insan kulağının duyabileceği frekans aralığına indirgenmesi esasına dayalı bu teknik, geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılmaktadır. Ultrasonik uygulamaların büyük bölümünün, sistemler çalışır durumda iken hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi sayesinde bu yöntem düşük maliyetli ve verimli denetim olanağı sunar. Farklı frekans değerlerindeki ultrasonik ses dalgalarının uzman ekip tarafından yorumlanması günümüzde kestirimci bakımın temel adımları arasında yer almaktadır.

 

Ultrasonik Yöntem ile Kestirimci Bakım Servislerimiz

 

Ultrasonik uygulamalarla hatalar proaktif olarak tespit edilerek, duruş süreçlerinde söz konusu hataların giderilmesine yönelik düzeltici eylemler oluşturulabilir. Böylelikle sistemlerin istenilen çalışma parametreleri aralığında kalması sağlandığı gibi enerji maliyetlerinde önemli tasarruf olanağı ortaya çıkmaktadır.

Mekanik Alanda ki Uygulamalar;

Pnömatik sistemlerde kaçak tespiti: Pnömatik sistemler ve boru hatlarında, basınç ya da vakum sistemlerindeki kaçakların belirlenmesi kompresör yükü ve enerji maliyetlerinde kayda değer tasarruf olanakları ortaya çıkarmaktadır.

Isı eşanjörlerinde kaçak tespiti: Gövde boru geçişli tip esanjörlerin tüp borularında oluşan kaçakların, hidrostatik test uygulanmadan hızlı bir şekilde belirlenmesini sağlar.

Vana kaçaklarının tespiti: Vana ve buhar kapanlarındaki kaçak ve hataların, sistemler çalışır durumda iken belirlenmesine olanak sağlar.

Döner ekipmanlarda hata tespiti: Rulman hataları, yağlama hataları

Pompalar: Kavitasyon / aşınma tespiti

 

Elektrik Alanında ki Uygulamalar;

  • Elektrik yükü kayıpları
  • Elektrik panosu hataları
  • Ark , Corona etkisi 

Nasıl Değer Katıyoruz

  • Ultrasonik Yöntemle Geniş Uygulama Alanı
  • Uzman Ekip Danışmanlığı
  • Gelişmiş Ekipmanlarla Hızlı ve Güvenilir Servis