TR

Yağ Analizleri

Laborelec, Engie grubunun uzman araştırma şirketi olarak 1962 yılından bu yana laboratuvarlarında yağlama yağı ve trafo yağı analizleri gerçekleştirmektedir. Laborelec, ISO 17025 sertifikalı laboratuvarlarında gerçekleştirdiği üreticiden bağımsız, gelişmiş analizlerin yanı sıra CIGRE, IEC ve ASTM gibi uluslararası kuruluşlara üye uzmanlarıyla analiz yorumlama ve son kullanıcılara yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

Trafo çözünmüş yağ analizi yorumlama yöntemleri arasında güvenilir bir konuma sahip olan Duval üçgeni yöntemini geliştiren Dr. Michel Duval, Laborelec danışmanları arasında yer almaktadır.

 

Trafo izolasyon yağı, trafonun güncel durumu ve kalan kullanım ömrü hakkında önemli veriler sağlar. Bu veriler, olası hasarların önüne geçilmesine ve bakım ve/veya değişim aralıklarının belirlenmesine imkân tanır. Trafo yağ analizi sayesinde, trafoda elektrik veya termal kaynaklı arızaların mevcut olup olmadığı, trafonun yıpranma durumu ve kullanılmakta olan yağın kalitesi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Trafo İzolasyon Yağı Analizleri;

 

Yağlama yağı analizleri, düzenli olarak gerçekleştirildiğinde ekipman yağlama sisteminin verimliliği ve aşınma durumu hakkında bilgi sağlar. Bu yaklaşım, bakım aralıkları ve yağ değişim sıklığının optimize edilmesine imkân tanır.

 

Yağlama Yağı, Yakıt ve Diğer Analizler